Innovation Market | zvit-2017
back_arhiv-01

21-24 листопада 2017 року в Міжнародному виставковому центрі відбувся Міжнародний Форум “INNOVATION MARKET” (МФІМ).

INNOVATION MARKET 2017

Мета і завдання цієї щорічної зустрічі інноваторів, вітчизняних та іноземних інвесторів і бізнесменів, представників влади – об’єднання і концентрація зусиль для розвитку інноваційного ринку України.

Організація Форуму проходила під патронатом Кабінету Міністрів України та за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства освіти і науки, Національної академії наук України, CSTEC – Китайського центру обміну науковою та технологічною інформацією. Генеральний розпорядник заходів – ТОВ “Міжнародний виставковий центр”.

Цього року Форум додав у обсягах – загальна площа заходу склала 10 тис.кв.м.

У церемонії відкриття Форуму взяли участь :

 • Степан Кубів, Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України;
 • Ду Вэй, посол КНР в Україні;
 • Лі Менг, Заступник Міністра Науки і Технологій КНР;
 • Грег Олсен, американський вчений і підприємець, третій космічний турист;INNOVATION MARKET 2017
 • Ткаченко Анатолій Вікторович – генеральний директор МВЦ.

Кількість учасників Форуму становила 437, з них:

 • 92 провідні наукові установи та виробничі компанії Китаю;
 • 46 академічних інститутів НАН України;
 • 50 стартап-проектів;
 • 27 вищих навчальних закладів України;
 • 173 – учасники експозиції Малої академії наук (МАН) ;
 • 38 комерційних підприємств;
 • 11 представництв Community;

Впродовж всіх днів роботи Форум відвідало близько 5 тис. відвідувачів.

Однією з ключових складових Міжнародного Форуму  “Innovation Market” є конференційна програма.

Грег Олсен

Так, в Головному залі  проходили заходи за участі провідних експертів зі створення і впровадження інновацій, відомих іноземних фахівців з міжнародним досвідом (загальна кількість спікерів Головного залу – 64).

Виступи були присвячені наступним темам :

 • 21 листопада –  “Інструменти та технології для створення інновацій”
 • 22 листопада –  “Етапи впровадження інновацій”
 • 23 листопада – “Тренди освітніх технологій”
 • 24 листопада – “Інновації в соціальній сфері”

Також у дні проведення Форуму пройшли семінари-практикуми за різними напрямками, де виступило близько 110 доповідачів.

Секція Енергетики

.

Зокрема, 21 листопада 2017р. відбувся семінар-практикум на тему: “Енергоефективне ЖКГ” та “Всеукраїнський інвестиційний проект електрогенеруючого домобудування “ОptimaHouse”.

Кількість цільових відвідувачів семінару становила  близько 160 осіб, більшу частину з яких складали мери міст та провідні фахівці обласних державних адміністрацій.

21 листопада 2017р. було проведено секції “АПК” та “Екологія”.

23 листопада відбувся Круглий стіл на тему “Виклики та можливості для розвитку освіти, науки та інновацій в Україні” за участі МВЦ, НАПНУ, МОН, МЕРТ, Ради молодих вчених НАН України, міжнародних експертів, мережі академічних бізнес-інкубаторів YЕР та  47 ректорів та проректорів вищих навчальних закладів України.

Програма Форуму вмістила також ряд конкурсних заходів :

 • Конкурс “Батл ВНЗ“”
 • VІІІ Всеукраїнський науково-технічний виставка-конкурс молодіжних інноваційних проектів  “Майбутнє України”;
 • Конкурс “Найкращий соціальний стартап-проект”.

.

BATTLE VNZМета Конкурсу Батл ВНЗ – надання можливості талановитій студентській молоді реалізувати свій потенціал у змаганнях з вирішення конкретних реальних завдань, поставлених представниками топових інноваційних підприємств, або представити власні інноваційні проекти.  Було сформовано 29 завдань-кейсів, які надали 20 провідних підприємств України (зокрема, ARVI Lab, Vodafone Ukraine, Noosphere Ventures, Метінвест, VISEO+, Cisco Ukraine, ERC, Kyiv Maker Faire, Олейна, Delamark, ВЕНТС, 5PL LLC, Ассоциация Информационные технологии Украины, ВГО Жива планета, Датагруп, DroneUA, Холдинг Артем). Партнер Конкурсу – команда CASERS.org розмістила всі кейси на своїй платформі, з наданням можливості учасникам організації та зручного користування особистим кабінетом при вирішенні завдань.

На конкурс надійшло понад 80 заявок  від університетських команд. Після тривалого відбору 34 з них було запрошено на тренувальні збори (boot camp), де впродовж двох днів ментори YEP (мережа академічних стартап-інкубаторів – операційний співорганізатор Батл ВНЗ) навчали їх основам втілення своєї ідеї в комерційний продукт. До фіналу, який проходив у третій день Форуму, дійшли 22 команди, серед яких у відкритому змаганні-захисті перед 12 членами журі та численною аудиторією з членів команд та відвідувачів, перемогу і головний приз здобув проект команди FROG (Fine Recycling Of Garbage) з Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка, присвячений вирішенню проблеми переробки сміття в Україні (кейс завдання від компанії DeLaMark).(більш докладно про Конкурс Батл ВНЗ)

21-23 листопада у рамках Міжнародного форуму «INNOVATION MARKET» відбувся фінальний етап VІІІ Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжнихINNOVATION MARKET 2017 інноваційних проектів “Майбутнє України” (організатор – Національний центр Мала академія наук України). Учні шкіл і ліцеїв з усієї України представили 119 винаходів у семи номінаціях: електроніка та приладобудування; матеріалознавство та перспективні технології; машинобудування; інформаційно-телекомунікаційні системи та технології; екологія та ресурсозбереження; технічна творчість та винахідництво; робототехніка та робототехнічні системи. В кожній з них авторитетне журі з провідних вчених України під час публічного стендового захисту власних інноваційних проектів визначило переможців і лауреатів, яких нагородили дипломами першого, другого і третього ступеня, а також грошовими відзнаками (більш докладно про фіналістів виставки-конкурсу Майбутнє України:

http://man.gov.ua/ua/activities/vystavka_konkurs_maybutnye_ukrayiny_2017

http://don.kievcity.gov.ua/news/6828.html

Конкурс “Найкращий соціальний стартап-проект” зібрав близько 50 заявок з різних тематик і напрямків.

INNOVATION MARKET 2017

Протягом триденного розгляду авторитетне журі обрало трьох переможців:

1-ше місце — Велоген, 2-ге — Water Cloud  і 3-тє — Economics.

Соціальна мережа велосипедистів ВЕЛОГЕН

INNOVATION MARKET 2017

(розробник Патинко Юрій Сергійович)

ВЕЛОГЕН — це багатофункціональна соціальна мережа і сервіси для велосипедистів, туристів та активних людей.

Мета проекту

 • популяризація найекологічнішого транспорту, велоспорту і розвиток велоруху в Україні і світі;
 • створення світового ком’юніті велосипедистів та туристів, залучення молоді до здорового образу життя авторитетним прикладом відомих велотуристів та спортсменів;
 • формування основ відповідального і свідомого способу мислення з дбайливим ставленням до навколишнього середовища;
 • розвиток велоінфраструктури та європейських туристичних трас EUROVELO в Україні.

Water Cloud UA

(розробник Савчук Олена Олександрівна)

Легкодоступні запаси прісної води на Землі можуть закінчитися до 2033 року.

Тому проект пропонує лікарням, військовим базам, фермам та промисловості, поселенням на забруднених, засушливих територіях і пустелях стати незалежними від водних джерел .

Запропоноване рішення – це пристрій, який виробляє воду з повітря, і може використовуватися для загального застосування, а також для армії та сільського господарства. Пристрій може виробляти 30 літрів води на годину за рівня 60% вологості повітря

Economics

(розробник Стрельбицький Кирило Євгенович)

Smart бойлер – розроблений для аналізу і віддаленого управління режимами роботи водонагрівачів.

Апаратна частина реалізована на базі мікроконтролера arduino.

Собівартість -15 $.

Сайт – використовується для хмарних обчислень і візуалізації даних, що збираються, дозволяє змінювати режими роботи, в т.ч. через мобільні пристрої. Інтелектуальний алгоритм вибору оптимального режиму роботи  дозволяє економити до 20% .ел.енергіі.

Перспектива: впровадження в системи розумного будинку, розширення на системи опалення, створення на сайті спільноти користувачів, що  заощаджують енерг. ресурси, за подобою сайту narodmon.ru

До зустрічі на ІІІ Міжнародному форумі “INNOVATION MARKET – 2018”.

Паралельно з МФІМ проводилась:

China_Ukraine

Китайсько-українська наукова виставка технологій та інновацій площею понад 2200 кв.м. Україно-китайський круглий стіл та Networking для молодих  підприємців Форум українсько-китайського співробітництва. Більше 80 учасників з Китаю: копорації, компанії, науково-дослідні інституті, вищи навчальні заклади, лабораторії, постачальники обладнання тощо.

Ефективність МФІМ посилює паралельне проведення Міжнародного Промислового Форуму 2018, в якому за довгорічною статистикою беруть участь від 300 до 600 компаній з 30 країн світу. Учасники та відвідувачі Міжнародного Промислового Форуму 2018 доповнять цільову аудиторію МФІМ.

pz

Hi-Tech розваги

ROBOWARS X

THE NEW BEGINING

 • унікальний національний проект, присвячений робототехніці і новим entertainment-технологій
 • командні змагання по безконтактному тактичного бою дистанційно керованих роботів
 • новий кіберспорт, який виходить за рамки цифрового світу
 • захоплююче і драматичне спортивне реаліті шоу

Drone Racing

FPV DRONE RACING

 • змагання спортивних гоночних дронів, в якому візьмуть участь пілоти з усієї України.
 • гості та глядачі зможуть спостерігати польоти з борта дрона в режимі реального часу на екранах і за допомогою FPV окулярів (First Person View):
 • сучасні технології та унікальна маневреність
 • швидкість понад 100 км / год

VR ZONE

VIRTUAL REALITY  

 • VR ZONE це новітній комплекс найсучасніших атракціонів віртуальної реальності. Одягнувши шолом віртуальної реальності і вибравши одну з ігор, Ви відчуєте повне занурення у віртуальний світ. Ви дивитеся очима вашого аватара, літаєте в його тілі, стріляєте його зброєю, не залишаючи  кімнати.