backgrnd-01

ВИСТАВКА ІННОВАЦІЙ

КОНФЕРЕНЦІЯ

STARTUP Алея

22-24 листопада 2016 року в Міжнародному виставковому центрі відбувся Міжнародний Форум “INNOVATION MARKET” (МФІМ).

Ми зібрали 52 науково-дослідних інститути, 23 вузи, більше 100 спікерів та 1000 відвідувачів, 25 стартапів та інших комерційних організацій, а ще провели перший в Україні фізичний краудфандинг.

Всього за 2 дні призовий фонд сягнув суми 51 250 гривень. Відвідувачі мали можливість самостійно обрати переможця стартап-алеї, віддавши учасникам свій голос у вигляді монетки.

Дякуємо усім присутнім стартапам, що зробили свій внесок у розвиток інновацій в Україні: ABC, Talk with me Blocks, Hideez, Zattoch, Luciding, Compressi, ConnectHome, We Ads, Force Emotion, IntRobots, Cup Navigator, Hushme, IZO LAB / FabLab Ukraine, SolarGaps, Solaris, TOP Banks, Hi, Kitty, Cardiomo, Feel VR, Shodee.com.ua, Fractal Tools, Drivery, BIOsens, Fabricator / FabLab, BrainZa та інших.

Серед усіх стартапів було обрано 3 переможця, що розділили між собою призовий фонд, який буде витрачений на розвиток стартапу:

1 місце – ABC, Talk with me Blocks – стартап, що об’єднав цифрові технології, доповнену реальність та звичні для дітей іграшки. Має на меті залучити дітей навчатися із задоволенням та допомогти діткам з аутизмом розвивати їх комунікативні навички. Здобуття нових знань відбувається через гру, яка сприяє кращому їх засвоєнню. Наприклад, направивши планшет чи телефон на кубик з літерою абетки, за допомогою нового додатку можна перетворити її на картинку з анімацією, а також озвучити складене слово. 50 % призового фонду – 25625 гривень.

2 місце – Fractal Tools – візуальний конструктор IoT-рішень, який дозволяє користувачам без знання програмування створювати розумні речі, об’єднувати їх в мережі, підключати до хмар, AI- і BI- елементам, а також створювати свої моб. і веб-додатки і підключати до своїх розумним девайсів. 30% призового фонду – 15375 гривень.

3 місце – BrainZa – штучний інтелект для вирішення проблем з аналітикою. Система опрацьовує текст, генерує відповіді на запитання, розпізнає та систематизує мову. 20% призового фонду – 10250 гривень.

Виставкова частина, на відміну від традиційних спеціалізованих заходів, не була присвячена певній галузі або напрямку промисловості. Головний критерій експозицій — новизна розробок, їх готовність до впровадження, яка може зацікавити кваліфікованого інвестора. Тому серед представленого панувало розмаїття напрямків: від медичних розробок, зокрема, роботизованого екзоскелету для інвалідів київського винахідника Антона Головаченка, вдосконалених шийних ортезів Харківського політехнічного інституту або унікальних гідрогелевих пов’язок з ефектом охолодження від Національного унівеситету “Львівська політехніка”, виробництво яких вже розпочато на прохання ДСНС України, до спеціальних автоматизованих промислових безпекових засобів, зокрема – системи геофізичного моніторингу для контролю стану величезних промислових об’єктів, наприклад, гребель ГЕС (“Львівська політехніка”), або оптичні та авіаційні розробки Національного авіаційного університету найширшого спектру застосування, в т.ч. у так важливій сьогодні для України військовій сфері.

Конференція, завдяки зусиллям організаторів і ентузіазму учасників, стала однією з найбільш резонансних подій Форуму. Насиченість виступів і дискусій забезпечила спільна участь в роботі Конференції як провідних українських вчених, керівників центральних органів влади і республіканських установ, так і відомих іноземних експертів, представників авторитетних міжнародних організацій, зокрема, ООН, а також великої групи польських експертів, політичних і державних діячів, які брали безпосередню участь у реформуванні польської економіки і суспільства та їх адаптації до норм ЄС, залучених до роботи на Форумі за сприяння Комітету Polska 3.0 (Республіка Польща).

Один лише перелік тематик пленарних і секційних засідань і доповідачів здатний вразити як актуальністю проблематики, так і зірковим, у повному сенсі цього слова, складом спікерів.

Хоча через це вкрай складно виділити окремі теми, проте не можна не відзначити деякі виступи, що містили, окрім грунтовного аналізу інформації, конкретні рекомендації для влади і бізнесу. Це, зокрема, “Інструменти фінансування інноваційних проектів: ”SME Instrument та InnovFin” (В.Ставнюк, Голова правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи (ДІФКУ), “Вихід на ринки ЄС через юрисдикцію Польщі” (Я.Романчук, президент Асоціації українського бізнесу в Польщі), “Демографія та соціальна політика України” (Е.Лібанова, академік, директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім.М.В.Птухи) і “Українські жінки в міжнародній бізнес-спільноті” (У.Чьолешиньска, Посол Програми ООН „Підприємницькі жінки“ у Польщі), “Про практику комерціалізації наукомістких проектів. Менеджмент інновацій” (О.Крупська, Президент Фундації «Національного розвитку та інновацій»), “Залучення грантових коштів в інноваційний розвиток України (Горизонт 2020)” (С.Шукаєв, професор Кафедри динаміки i міцності машин та опору матеріалів ММІ, НТУУ “КПІ”), “Інноваційні технології в с/г виробництві” (С.Пономаренко, академік, доктор біологічних наук, керівник Інституту УкрАгробіотех), “Довгострокове стратегічне планування взаємних інноваційно-фінансових потоків Ізраїль – Україна” (Є.Шульгін, засновник міжнародної організації London Issuing (Ізраїль).

Більш докладно: Теми і спікери доповідей і панельних дискусій пленарного залу.

Теми і спікери секційних засідань:

ЕНЕРГЕТИКА

АПК ТА ПРОМИСЛОВІСТЬ

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

ФІНАНСИ ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ

ЕКОЛОГІЯ

Ми висловлюємо подяку всім учасникам, відвідувачам, розробникам, вченим та співорганізаторам Міжнародного форуму “INNOVATION MARKET”.

І наостанок, ділимося з вами приємною новиною: “Кабінет Міністрів України підтримав проведення на постійній основі Міжнародного форуму “INNOVATION MARKET” та Міжнародного Східноєвропейського форуму “Інноваційна економіка та наука”.
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 864-р Про проведення Міжнародного форуму “INNOVATION MARKET” та Міжнародного Східноєвропейського форуму “Інноваційна економіка та наука”.

До наступного року – створюємо українські інновації разом.